TOTEX

O společnosti

O společnosti

Historie od roku 1953

Společnost TOTEX, jejíž historie sahá až do r. 1953 se od svého počátku specializovala na výrobu širokého sortimentu textilních strojů. Po roce 2006 se firma stává výhradním vlastníkem technické a obchodní dokumentace NAPÍNACÍCH, SUŠÍCÍCH A FIXAČNÍCH STROJŮ známého českého výrobce textilních strojů ELITEX Chrastava.

O společnosti

Naše zaměření

Kromě komplexních služeb k výše uvedeným strojům se firma zaměřila na VÝROBU, DODÁVKY, TRANSFER, SERVIS, REKONSTRUKCE A MODERNIZACE TECHNOLOGICKÝCH ZAŘÍZENÍ prakticky ve všech oblastech průmyslu.

O společnosti

Pomoc při restruktualizaci

Předmětem činnosti je v neposlední řadě rovněž pomoc při RESTRUKTUALIZACI průmyslových firem především se zaměřením na maximální EFEKTIVITU výrobního procesu.  Zde se jedná především o SDRUŽOVÁNÍ VÝROBNÍCH TECHNOLOGIÍ,  dodávky a rekonstrukce zařízení s ohledem na dosažení maximálních ENERGETICKÝCH ÚSPOR a využití moderních ŘÍDÍCÍCH SYSTÉMŮ za účelem úspory obslužnosti.

Historie společnosti

Závod byl založen v roce 1892 baronem Klingerem jako textilní továrna, přádelna, tkalcovna i barevna.

V roce 1939 je závod začleněn do zbrojního koncernu SPREEWERKE a přechází na vojenskou výrobu

Po válce v roce 1945 je závod dán státem pod závodní správu pod názvem KOVOPRŮMYSLOVÉ ZÁVODY.

Podnik začal vyrábět textilní stroje podle dokumentace zaniklých firem SCHNEIDER, BILLIG, RUTHARD, ZIMMER, FLEISSNER A TANVALDSKÉ STROJÍRNY. Původní název závodu byl během historie několikrát změněn a většinou se změnou názvu došlo i ke změně organizačního začlenění závodu.

V roce 1947 byl podnik začleněn do národního podniku SEVEROČESKÉ STROJÍRNY A SLÉVÁRNY. O rok později byl název změněn na TEXTILSTROJ. V roce 1950 došlo k založení národního podniku „Továrny na textilní stroje“  TONATEX. Tento název byl v roce 1953 upraven na TOTEX.

K dalším změnám názvu došlo v roce 1956 a závod se stal základním závodem podniku ELITEX.

Tento závod byl centrálně stanoven na státní podnik v roce 1986 a byl budován jako podnik o celkem šesti závodech s počtem 3.500 zaměstnanců, který zásoboval obrovský potenciál textilního průmyslu v celém bývalém SSSR určeným sortimentem textilních strojů. Tak byla přizpůsobena výstavba a vývoj výrobního profilu. V roce 2007 byl opět obnoven původní název TOTEX i s jeho původní obchodní značkou. Kromě původní výrobní činnosti, pak byly přidány další aktivity a podnik tak působí prakticky po celém světě nejen v oblasti strojírenství ale i výrobě plastových dílů.